Product Details:
| Diameter | 100mm |
|---|---|
| Thickness | 25mm |
| Hole/In Side Diameter | Glasscut |
| Brand | Silicon Carbide |
| Bond Type | Resin Bonded |
| Shape | Round |
| Colour | Black |
| Packing Type | Corrugated Box |
| Production Capacity | 100000pcs/month |
₹45.00
Description: These wheels are manufactured from Black silicon carbide grains with special formula
Application: Used at small Glass shop and industries
| Diameter | 100mm |
|---|---|
| Thickness | 25mm |
| Hole/In Side Diameter | Glasscut |
| Brand | Silicon Carbide |
| Bond Type | Resin Bonded |
| Shape | Round |
| Colour | Black |
| Packing Type | Corrugated Box |
| Production Capacity | 100000pcs/month |
Bldg. No. 3, Gala No. 6, Jai Chamundeshwari Industrial Estate Naikpada, Waliv, Vasai (East), Dist: Palghar - 401208, Maharashtra, India
© Copyrights 2019 Laxmipriya Abrasives. All rights reserved.Design and Developed By Infoline digital media.
This will close in 100 seconds

Reviews
There are no reviews yet.