Product Details:
| Diameter | 40mm – 500mm |
|---|---|
| Thickness | 1mm – 7mm |
| Hole/In Side Diameter | 6.35mm, 8mm, 9.53mm, 10mm, 12.7mm, 16mm, 20mm,22.23mm, 25.4mm,31.75mm,40mm,50.8mm |
| Brand | Hi Tech |
| Material | Aluminium Oxide/ Silicon Carbide |
| Bond Type | Resin Bonded |
| Shape | Round |
| Colour | Brown/Black |
| Packing Type | Corrugated Box |
| Production Capacity | 500000Pcs Per month |




Reviews
There are no reviews yet.