Product Details:
| Diameter | 40mm – 350mm |
|---|---|
| Thickness | 1mm – 2mm |
| Hole/In Side Diameter | 6.35mm,9.53mm,10mm,12,7mm,15,88mm,19.05mm,22,23mm,25.4mm,31.75mm |
| Brand | Hi Tech |
| Material | Aluminium Oxide/ Silicon Carbide |
| Bond Type | Resin Bonded |
| Shape | Round |
| Colour | Brown/Black |
| Packing Type | Corrugated Box |
| Production Capacity | 500000pcs/month |




Reviews
There are no reviews yet.